Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde açılan Diyabet Okulu, 2018 yılında 609 hastayı mezun vererek, diyabet hastalarına sağlıklı yaşam konusunda bilgi veriyor. Diyabet Okulu, Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı kapsamında faaliyet göstermektedir. Diyabetle ilgili genel bilgilerin yanı sıra, tedavi yöntemleri, komplikasyonlar ve yaşam tarzı konularında eğitimler verilmektedir. Eğitimler, iç hastalıkları uzmanı, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog ve diyabet eğitim hemşiresi tarafından verilmektedir. Mezuniyet töreniyle katılımcılara ‘Diyabet Okulu Diploması’ takdim edilmektedir.