Murat Ülker, Ramazan Bayramı’nda izlenebilecek film tavsiyelerinde bulundu

İş insanı Murat Ülker Ramazan ayının son günü olan arefede film tavsiyesinde bulundu.

“Teravih namazı yok, yine de erken yatın” diyerek uyaran Ülker, “Yarın sabah erkenden camide bayram namazını kılıp ahali ile bayramlaşmaya hazır mısınız?” diyerek tavsiylerde bulunduğu yazısını Linkedin üzerinden paylaştı.

İşte o yazı:

Arabaların klasik veya en yeni teknolojik donanımlarla donatılmış olanlarını ayrı ayrı seviyorum. Zaten ralli, keyif aldığım bir hobim. Formula 1’i de izlemek de tabii. F1, başarı için iyi bir takım oyununun şart olduğu bir spor. Daha önce bu konuda yazmıştım.

Bu sefer de başarının bolca inanç, biraz inatçılık, iyi bir ekip ruhuna bağlı olduğunu hatırlatan Ford vs Ferrari filmini Netflix’de izledim ve sizlere önermek istedim. James Mangold’un filmi Türkçe’ye ‘Asfaltın Kralları’ olarak çevrilmiş. (sanıyorum marka kullanımıyla ilgisi var bunun) 1966 yılında Ford kendi alanında en fazla kazanç sağlayan markalardan biri ama F1’in lideri Ferrari’nin olduğu alanda esamesi yok…

Ferrari’yi geçmek için Ford’un patronu önemli bir bütçe ayırır ve bu projenin başına, eski LeMans şampiyonu olan araba tasarımcısı Carroll Shelby’yi getirir. O da pilot olarak asi, aksi ama aracı cıvatasına kadar hissedebilen Ken Miles’ı seçer. Filmde bu ikilinin takımı kurması, 24 saat süren LeMans yarışına giden süreci ve yarışı anlatıyor.

Ken Miles’ı ismen bilirdim ama yaşam öyküsünün bu kesitine tanık olmak oldukça heyecanlıydı.

Efsanevi araç Ford GT40’ın ortaya çıkış öyküsünü de anlatan filme dair çok spoiler vermek istemem ama izlediğinizde iş her ne olursa olsun neden durmaksızın liyakat işin mutlak gerekliliğidir dediğimizi, ekip olmanın o devrilmez gücünü hissedeceksiniz eminim.

Temposu çok yüksek, özellikle Christian Bale’in muazzam oyunculuğu ile güzel vakit geçirten bi film.

Filmi izlerken sıkça şunu da düşündüm, eskiden F1’de bu kadar teknoloji yarışmazken yani pilot performansı daha kritikken daha mı iyiydi sanki? Hatta geçenlerde bir postta gördüm artık tamamen sürücüsüz yarış arabaları piste çıkacakmış bu da ilgi çekici tabii ama bende ağır basan sanırım eski usül yarışlar hala…

Neyse hız keyifli, özgürleştirici ama trafikte hele ki bayram trafiğinin yoğun olduğu şu günlerde dikkatli araba kullanalım aman diyeyim. Filmi izleyen izlemiştir gerçi ama spoiler’sız yorumlarınızı beklerim.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir