Metrikler, Bu 2 Dev Meme Coin için Alarm Veriyor!

Dogecoin ve Shiba Inu on-chain ölçümleri, piyasa katılımcıları arasında ilgi kaybına işaret ediyor. Analist Ekta Mourya’ya göre bu, her iki meme coin için son dönemdeki kayıpların artacağını gösteriyor. Aktif adresler ve hacimdeki düşüş, traderlar arasında daha düşük faaliyet seviyelerine işaret ediyor. Bu arada, balinalar 600 milyar SHIB ve 326 milyon DOGE’yi hareket ettirdi.

Metrikler önde gelen iki meme coin için düzeltmeyi destekliyor

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verileri, Dogecoin’in aktif adreslerinde ve hacminde Haziran ayında istikrarlı bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu iki metrik, piyasa katılımcıları arasında bir varlığın alaka düzeyini ve talebini belirlemeye yardımcı olur. Düşen hacim ve azalan aktif adresler, fiyat düzeltmesi yaşayan bir varlığın tipik özellikleridir.

Dogecoin aktif adresleri ve fiyat karşısında hacim

Dogecoin piyasa değerine göre en büyük meme coin konumunda. Shiba Inu ise ikinci sırada onu takip ediyor. SHIB, Haziran ayında borsalardaki token arzında bir artış kaydetti. Tipik olarak, borsalardaki daha yüksek hacimli tokenlar, yatırımcıların ellerindeki varlıkları satma olasılığı arttıkça SHIB üzerinde daha yüksek satış baskısına işaret eder. Eğer yatırımcılar sonunda bunu büyük hacimlerde yapmayı tercih ederse, daha fazla fiyat düzeltmesi mümkün. Bu arada, SHIB’nin borsalardaki arzı, Santiment grafiğine göre, yaklaşık altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum, hacimdeki önemsiz artışla birleştiğinde düşüş tezini destekliyor.

Borsalardaki SHIB arzı vs. fiyat

600 milyar SHIB ve 326 milyon DOGE hareket halinde

Balina takipçisi Whale Alert, dikkat çekici, yarım trilyondan fazla SHIB transferini tespit etti. İtibari para cinsinden bu 13.713.299 dolara eşdeğer. Whale Alert, transferlerin anonim bir Blockchain cüzdanına yapıldığını belirtti.

Bu arada Whale Alert, Dogecoin için iki büyük transfer tespit etti. Bunlar, 28.790.166 dolar ve 18.431.371 dolar değerinde 200.000.000 ve 126.705.738 DOGE. Bu da toplamda yaklaşık 327 milyon DOGE’lik transfer demek.

Genel olarak, SHIB balinalarının faaliyetlerinde son zamanlarda ciddi bir artış oldu. IntoTheBlock verilerine göre balinalar, geçtiğimiz hafta boyunca şaşırtıcı bir şekilde 17 trilyon SHIB transfer etti. Yine de, Robinhood’dan yapılan bu üç işlemin hepsine daha derinlemesine bakıldığında, üç meme coin yığınının Robinhood’dan başka hiçbir yerde sona ermediğini, hedef cüzdanların bu ticaret mekanına ait olduğunu ve Robinhood’un SHIB ve DOGE varlıklarını yeniden karıştırdığını gösteriyor.

Her iki meme coin fiyatı kırmızı bölgede ilerliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir haftada DOGE ve SHIB keskin kayıplar yaşadı. Bu bağlamda, DOGE yazı sırasında haftalık bazda %15,5’ten fazla düşüşle 0,1364 dolara geriledi. Benzer şekilde SHIB fiyatı da %12,75 kayıpla 0,00002145 dolara düştü. Her iki meme coin daha geniş kripto piyasasındaki düzeltmenin akıntıların kapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir